Büyükada'da Romantik Bir Tatil Rezervasyon: +90 (541) 382 23 23
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Büyükada Plajları – Büyükada’da Nerelerde Yüzülür?

Adalar'da Hangi Plaja Gidilir?

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’nun yaptığı araştırmalara göre Büyükada plajları, İstanbul’un en temiz plajları arasında yer alıyor. Büyükada’nın en güzel plajı neresi diye düşünen tatilciler için birbirinden güzel otel plajları ve halk plajları bulunuyor. Tabii Büyükada ücretsiz plajları ve ücretli plajları bulunuyor. Bu noktada karar size ve beklentilerinize kalıyor. Şimdi gelin, Büyükada otelleri ve pansiyonlarında konaklayanlar tarafından en çok tercih edilen ve en temiz Büyükada plajları hangileriymiş öğrenelim. 

[widget-130]

En İyi Büyükada Plajları ve Giriş Ücretleri

Tertemiz suları ve özel hizmetleriyle misafirlerinin beğenisini kazanan Büyükada’daki plajlar:

  1. Büyükada Naki Bey Plajı

Büyükada plajları içinde yer alan Naki Bey Plajı 1984’ten beri hizmet veren bir aile işletmesidir. Büyükada'nın en iyi plajı dendiğinde akla ilk gelen plajlardandır. Bungalov tarzı evlerde konaklama imkanı da sunmaktadır. Naki Bey, restoran ve büfesinde gün boyu yeme içme imkanları da vardır.

  1. Büyükada Aya Nikola Halk Plajı

Büyükada plajlarından biri de Aya Nikola olacak. Dingin suları yüzmeyi çok bilmeyenler için idealdir. Yürüyerek yaklaşık 1 saatte, bisikletle ise 30 dakikada ulaşabileceğiniz Büyükada'nın en güzel plajı Aya Nikola, sizi büyüleyecek.

  1. Prenses Koyu Plajı

Yörükali Plajına yakın olan Prenses Koyu Plajı, Büyükada plajları arasında en çok tercih edilenlerdendir. Mavi Marmara iskelesinin yanından ücretsiz servis yapan Prenses Koyu Plajı teknesini kullanarak Büyükada'nın en güzel plajına ulaşım sağlayabilirsiniz. Büyükada gezilecek yerler arasında da Prenses Koyu'nu görmenizi öneririz.

  1. Yörükali Plajı

Adalar'da hangi plaja gidilir diye merak edenler için bir diğer seçenek de Yörükali Plajı, hem konaklama hem de plaj hizmetleri veren Yörükali tesislerine aittir. Büyükada İskelesi’nden tene ile ücretsiz ulaşım imkânı sunan Yörükali Plajı’nda ailenizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

  1. Kumsal Aile Plajı

Büyükada plajları arasında aile plajı olarak hizmet veren işletmelerden olan Kumsal Aile Plajı, ulaşım rahatlığı ve sakinliğiyle ailecek gitmek için idealdir.

  1. Eskibağ Plajı

Eskibağ Butik Otel tarafından işletilen Büyükada plajı, 150 kişilik kapasitededir. Özel organizasyonlara da imkan veren Eskibağ Plajı’na, iskeleden kalkan motorlarla ulaşılabilir. En iyi Büyükada plajlarından biri olan Eskibağ plajında şemsiye, şezlong veya minder ile duş hizmetleri verilmektedir.

  1. Halik Koyu Plajı

Büyükada’nın en uzun plajı olan Halik Koyu 800 metre sahil boyu ile 400 kişilik kapasiteye sahiptir. Motor ile ulaşılabilen Halik Koyu Plajı’nda kamp ve piknik alanları da mevcut. Büyükada’da nerede yüzülür sorunuzun en net cevaplarından biridir.

  1. Nizam Plajı

Nizam Plajı, en iyi Büyükada plajları arasındadır. Girişin ücretsiz olduğu Büyükada plajında hem ailenizle hem de arkadaşlarınızla rahatça denize girebilirsiniz.

Büyükada plajları, son zamanlarda yerli ve yabancı turist akınına uğradığı için ücretlerine biraz zam yapmış olabilirler. Genel olarak Büyükada plajları giriş ücretleri 50 ila 150 TL aralığında değişir. Hafta içi Büyükada plajları giriş ücretleri daha uygun olabilir.

[widget-132]

Büyükada Ücretsiz Plajları Temiz mi?

Büyükada ücretsiz plajları genellikle temizdir ve düzenli olarak belediye tarafından bakımı yapılmaktadır. Genel olarak, Büyükada'nın doğası ve çevresel bilinci yüksek ziyaretçileri sayesinde, plajlar temiz ve bakımlı kalır. Dolayısıyla gönül rahatlığıyla Büyükada ücretsiz plajlarına girebilirsiniz. Plajdan çıkınca yorgunluk yaşayacağınız için dilerseniz Büyükada otelleri ve fiyatlarını da araştırabilirsiniz. Büyükada otel rezervasyonu için bizlere ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Rezervasyon
Rezervasyon +90 (541) 382 23 23